۷ تا از بهترین کباب های آنکارا حتما امتحان کنید!

1658 بازدید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
بهترین کباب های آنکارا

اولین چیزی که در سفر به آن فکر می کنید چیه؟ مطمئنا خوردن غذاهای که طعم متفاوت و لذیذی دارد. اگر مقصد شما سفر به شهر آنکار است حتما اولین چیزی که یادتون میاد خوردن کباب های معروف در ترکیه است. اما ما ایرانی ها کباب را فقط دونر کباب  می شناسیم. باید این را بگوییم که ترکیه مخصوصا آنکارا خوشمزه ترین کباب ها را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد. کباب های که تا به امروز مزه لذیذ آنرا نچشیده اید.

پیشنهاد می کنم بعد از بازدید از جاهای دیدنی شهر آنکارا برای خوردن خوشمزه ترین کباب ها به یکی از رستوران های این شهر بروید و یکی از این نوع ها را امتحان کنید. در ادامه بهترین کباب های ترکیه برای شما معرفی می کنیم، یکی از آنها را انتخاب کنید و طعم جدید را امتحان کنید و خواهید دید که هیچ کجای دنیا چنین کبابی نخواهد داشت.

۱- شیش کباب لذیذترین و خوش طعم ترین کباب در شهر آنکارا

خوش طعم ترین و تردترین کبابی که می توانید در شهر آنکارا امتحان کنید شیش کباب است. این کباب جزء مشهورترین کباب های ترکیه است.  مسافران و گردشگران زیادی برای امتحان کردن این غذا به این شهر سفر می کنند. گوشت بره ای که به شیش تکه تقسیم شده است و با ادویجات مخلوط شده است. حتما باید روی ذغال کباب شود تا خوش طعم تر شوند.

شیش کباب بهترین کباب آنکارا

گوشت ها را به شیش تکه معکبی تقسیم می کنند.  خرده های گوشت و چربی را با سیر، فلفل سیاه، پونه کوهی و روغن زیتون مخلوط می کنند.  البته برای خوشمزه شدن این کباب از ادویجات متفاوت استفاده می کنند.این کباب در کمترین زمان ممکن حاضر می شود و دیگر نی خواهد نگران این باشید از گشنگی به شما فشار بیاورد.

 

۲- طعم هیجان انگیز کباب ترکی با علی نازیک را تجربه کنید

علی نازیک  و اسکندر کباب از مشهورترین کباب های کشور ترکیه به حساب می آیند. لذیذترین و خوش طعم ترین کباب است. این کباب بسیار متفاوت از دیگر کباب های که تا به حال خورده اید می باشد.

علی نازک بیک بهترین کباب در شهر آنکارا

گوشت این کباب از بره مزه دار شده که با بادمجان کبابی و ماست چکیده می توان خورد. برای خوردن چنین کبابی می توانید به بهترین رستوران شهر آنکارا بروید و لذیذترین  کباب ها را امتحان کنید.

۳- پاتلیجان کباب را حتما در شهر آنکارا امتحان کنید

با ترکیب دو غذای گوشت و بادمجان می تواند طعم عالی را تجربه کنید. این کباب با هر کبابی که  تا به حال خورده اید کاملا متفاوت است. گوشت چرخ کرده و بصورت دایره ای شکل هستند که به سیخ می زنند و یکی در میان با بادمجان حلقه شده روی آتش می گذارند. طعم خاص را با روغن زیتون می توانید تجربه کنید.

بهترین کباب با پاتلیجان کباب

پاتلیجانلی محبوب ترین غذای ترکیه است. مسافران بسیاری علاقمند هستند برای امتحان کردن چنین غذای به شهر آنکارا سفر کنند . چیزی که برای مشتریان جالب است ظاهر زیبای که این کباب بعد پخت به خودش می گیرد. معمولا این غذا را همراه با گوجه کبابی، فلفل سبز، پیاز سرو می کنند تا طعم لذیذتری به خودش بگیرد.

۴-  تجربه ی جدید از جوجه کباب

اگر هیچ میلی به غذاهای گوشت قرمز ندارید و به دنبال غذای هستید که با مرغ پخته می شود به شما پیشنهاد می کنم تاووک شیش را حتما امتحان کنید. برای طبخ این غذا سینه مرغ را به تکه های کوچک با شیر یا ماست چکیده ترکیب می کنند. سپس در روغن زیتون و ادویه مخصوص قرار می دهند حدود یک ساعت در آن قرار خواهد گرفت.

جوجه کباب بهترین کباب ترکی

بعد برای کبابی شدن این غذا آنها را برروی ذغال می گذارند. موقع سرو این غذا طعمی متفاوت را حس خواهید کرد. ترکیب ذغال و موادی که درون گوشت رفته است یک ترکیب عالی است.

۵- بیتی کباب، قدیمی ترین کباب ترکیه را از یاد نبرید

کبابی که از دوران عثمانی تا هم اکنون در همه ی محافل ترکیه وجوددارد بیتی کباب است. این کباب را در معروف ترین رستوران های شهر استانبول می توانید پیدا  کنید. البته این کباب به بیتی معروف است و در هر رستوران می توانید این کباب را سرو کنید.

بیتی کباب در شهر آنکارا

کباب بیتی  با گوشت گوساله طبخ می کنند اما طعم آنرا فقط با ادویجات مخصوص تغییر می دهند. کلا گوشت گوساله را ورقه های نازکی از آن برش می دهند و درون خمیر یوفکا می گذارند. بعداز آنها را روی آتش قرار می دهند تا کاملا پخته شوند.بیتی کباب را معمولا با برنج یا نان و سس قرمز می توانید سرو کنید. طعم جدید از غذا را بوجود آورده است.

۶- خوشمزه  و بی نظیرترین کباب با آدانا کباب را تجربه کنید.

ترکیه انواع و اقسام کباب های خوشمزه و خوش طعم را دارد.آدانا کباب هم یکی از همان کباب های لذیذی است که می توان لذت بخش باشد. برای تهیه این کباب لذیذ از گوشت چرخ کرده بره یا گاو استفاده می کنند که با پیاز، سیر و ادویه جات مخصوص ترکی ترکیب شده است. سپس انها را به سیخ  میکشند و روی آتیش می گذارند تا پخته شود.

آدانا کباب خوشمزه ترین کباب شهر آنکارا

وقتی که این کباب را امتحان کنید مزه های متفاوتی را تجربه می کنید به این دلیل که فلفل قرمز، پاپریکا که طعم و رنگ عالی به کباب می دهد استفاده می کنند. در زمان سرو غذا سبزیجات کبابی مانند پیاز، گوجه و سبزیجات استفاده می کنند و آنرا تنها در کنار غذای برنجی می توانید بخورید. این کباب کاملا شبیه کباب ایرانی است ولی طعم متفاوت دارد. کباب های ترکیه در سراسر جهان معروف هستند و می توانید لذت بخش ترین آنها را سرو کنید.

و در انتها بهترین کباب شهر آنکارا را امتحان کنید

انواع کباب ها در شهر آنکارا وجود دارد و ۷ تا از بهترین آنها را در این مقاله برای شما معرفی کرده ایم پیشنهاد می کنم در هنگام سفر به آنکارا حتما چند مدل از این کباب ها را امتحان کنید.

آنکارا رستوران های آنکارا

نظرات کاربران