رستوران Faruk Gulluoglu Taksim

4196 بازدید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Faruk Gulluoglu Taksim بهترین باقلوا نزدیک میدان تکسیم

یکی از جذابیت های کشور ترکیه باقلوای های اصل آنجاست. باقلوا های ترکیه ای آنقدر طرفدار دارند که برخی از افراد به عنوان سوغاتی آن را به شهر یا کشور خود می برند. یکی از معضلات هنگام خرید باقلوای ترکیه پیدا کردن باقلوای اصل است. امروز می خواهیم با یکی از معروف ترین قنادی های ترکیه به اسم فاروک گولو اوغلو آشنا شویم، به شعبه Faruk Gulluoglu Taksim برویم و بهترین باقلوا ها را آنجا مزه کنیم. پس در ادامه این مقاله خوشمزه همراه ترک مگ باشید.

Faruk Gulluoglu یک رستوران و قنادی زنجیره ای در ترکیه است که شروع فعالیتش از سال ۱۸۷۱ بوده اما اولین شعبه تولید و فروش باقلوا را در سال ۱۹۹۳ میلادی در باکو آذربایجان تاسیس کرد. فاروک گلی پسر مصطفی گلی (تولید کننده اصلی Faruk Gulluoglu) این حرفه را از پدرش آموخت و در سال ۱۹۹۴ اولین شعبه تولید باقلوا هایش را در استانبول تاسیس کرد. طولی نکشید که شهرت آن گسترش یافت و در مناطق مختلف استانبول و دیگر شهر های ترکیه، شعبه های زنجیره ای این قنادی احداث شد.

Faruk Gulluoglu Taksim قدیمی ترین باقلوایی استانبول

خوشمزه ترین باقلوای ترکی اصل در میدان تکسیم

معمولا خوشمزه ترین خوراکی های استانبول را می توان در میدان تکسیم پیدا کرد. چندین رستوران زنجیره ای مانند سیمیت سارای Simit Sarayi استانبول، دونر ها و غذا های محلی آنجا هستند که هر آدم سیری را گرسنه می کنند. اما بدون شک یکی از بهترین باقلوا های معروف ترکیه را می توانید در شیرینی فروشی معروف Faruk Gulluoglu پیدا کنید.

بهترین باقلوای استانبول Faruk Gulluoglu

Taksim یکی از شعبه های قنادی زنجیره ای فاروک اوغلو است که صفت یکی از بهترین تولید کننده های باقلوا استانبولی را به خود اختصاص داده است. البته که شعبات زنجیره ای این شیرینی فروشی خوشمزه محدود به استانبول نیست و در دیگر شهر های ترکیه مانند آنتالیا نیز حضور فعال دارد.

شعبه مرکزی قنادی فاروک اوغلو در میدان تکسیم شهر استانبول قرار دارد. این شعبه ها جزو شلوغ ترین و پر طرفدار ترین قنادی هایی هستند که روزانه تعداد زیادی از توریست ها و مردم محلی از آن باقلوا و دیگر شیرینی های معروف ترکیه را خریداری می کنند. پیشنهاد می کنیم در سفر به ترکیه لذت خوردن باقلوای پسته ای Faruk Gulluoglu را از دست ندهید.

بهترین باقلوای پسته ای استانبول

قنادی Faruk Gulluoglu Taksim به چه خوراکی هایی معروف است؟

با وجود اینکه باقلوا های ترکیه ای فاروک اوغلو بسیار معروف است اما این قنادی به جز باقلوا انواع شیرینی ها، باسلوق، دسر و انواع خوراکی های شیرین و محلی ترکیه را دارد. شعبه های مختلف Faruk Gulluoglu در سر تا سر استانبول یکی از بهترین قنادی هایی هستند که می توانید برای خرید سوغاتی های خوشمزه یا تهیه دسر و شیرینی های ترکیه ای برای مهمانی ها به آنجا بروید و دست خالی بیرون نیایید.

این قنادی زنجیره ای و معروف علاوه بر انواع باقلوا ها، کیک های تولد و دیگر مراسم های مختلف را طراحی می کند. لذت خوردن صبحانه در کنار شیرینی های این کافه قنادی باعث محبوبیت بیشتر فاروک اوغلو شده است. به طور کلی Faruk Gulluoglu وعده های صبحانه، دسر، ناهار و حتی شام هم سرو می کند.

کافه قنادی Faruk Gulluoglu چه امکاناتی دارد؟

همانطور که گفتیم فاروک فقط یک قنادی یا یک رستوران نیست بلکه یک کافه قنادی چند منظوره است که در بیشتر شعبه هایش امکان نشستن در فضای باز وجود دارد. می توانید در کنار خوردن صبحانه دلچسب یا دسر باقلوای لذیذ از مناظر زیبا و زنده شهر استانبول نیز لذت ببرید.

فاروک اوغلو با محیط آرام و دلپذیری که دارد برای قرار های دوستانه و رفت و آمد های خانوادگی مناسب است و قابلیت رزرو کردن میز دارد. این رستوران قدیمی سرویس بیرون بر و ارسال سفارش (Delivery) هم دارد.

اگر فقط یک فرصت داشتیم، Faruk Gulluoglu راانتخاب کنیم یا رستوران کونیالی Konyali؟

لذت قدم زدن در خیابان استقلال و خرید باقلوا های معروف فاروک اوغلو یک طرف و لذت غذا خوردن در وسط آب های زلال طرف دیگر. غذاخوردن در وسط آب های بسفر لذتی وصف ناشدنی دارد. بعد از خوردن بهترین غذاهای دریایی استانبول نوبت نوش جان کردن یک دسر ترکی اصل و لذت بردن از نسیم در میان آب هاست. رستوران کونیالی همان جایی است که می تواند همه این نیاز های شما را برآورده کند و بعد از خوردن یک غذای مفصل شما را با دسر ها و باقلوا های بی نظیری که دارد مجذوب خود کند.

غذاهای دریایی استانبول

بهترین قنادی ها و رستوران های میدان تکسیم کدامند؟

میدان تکسیم و خیابان استقلال علاوه بر اینکه مملو از بوتیک های لباس و برند های ایندیکس (inditex) و ترکیه ای هستند به انواع و اقسام رستوران ها و خوراکی های خوشمزه هم معروفند. از آنجایی که نیمی از توریست های این کشور را ایرانی ها تشکیل میدهند، رستوران ها و غذا های ایرانی زیادی را می توانیم در این مناطق پیدا کنیم. یک مزیت مهمی که این قسمت از استانبول دارد، حضور رستوران های ارزان استانبول است که هر فردی با هر بودجه ای که دارد می تواند از اقسام غذا های خیابانی ترکیه تست کند.

پیشنهاد ترک مگ به شما این است که در سفر به استانبول و بازدید از میدان تکسیم به جای خوردن مک دونالد و غذا های ایرانی حتما سری به رستوران های معروف ترکیه بزنید. غذاهای خوشمزه مثل علی نازیک و اسکندر کباب را فراموش نکنید و بعد از آن حتما به شیرینی فروشی های معروف مانند Faruk Gulluoglu، Hafiz Mustafa و Ali Usta برای خوردن دسر های خوشمزه سر بزنید.

باقلوای حافظ مصطفی در منطقه بی اوغلو تکسیم

شعبه های فاروک و حافظ مصطفی را به وفور می توانید در میدان تکسیم و خیابان استقلال تا برج گالاتا ببینید. اما برای رفتن به علی اوستا و خوردن دسر های خوشمزه ترکیه ای می توانید به راحتی با چند دقیقه پیاده روی از مسجد سلطان احمد استانبول (مسجد آبی) به آنجا بروید.

از آنجایی که رفتن به میدان تکسیم بخشی از سفر های ما ایرانی ها به مقصد استانبول است، تصمیم گرفتیم شما را با بهترین رستوران های این منطقه، بهترین جاهای دیدنی استانبول و مناطق گردشگری آن آشنا کنیم. از آنجایی که پیدا کردن باقلوای ترکی اصل یکی از مشکلات همیشگی ما است می توانید در هنگام خرید باقلوا و نوش جان کردن دسر های ترکیه ای از این مقاله کمک بگیرید.

رستوران های استانبول

نظرات کاربران