خوشمزه ترین بورک در ترکیه کدام است؟

8066 بازدید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
خوشمزه ترین بورک ترکیه

بورک یکی از خوشمزه ترین غذاهای ترکیه و از محبوب ترین غذاها در این کشور است که گردشگران بسیاری علاقمندند تا برای یکبار هم شده از این غذا امتحان کنند. بورک به عنوان غذا و پیش غذا هم می توان استفاده کرد. اما خوشمزه ترین بورک در ترکیه را باید براساس ذائقه و سلیقه خودتان تعیین کنید. در ادامه بهترین بورک را براساس شکل و ظاهر برای شما معرفی می کنیم با ماهمراه شوید.

بورک ترکیه ای چیست؟

بورک یک میان وعده بسیار خوشمزه است که به ترکی به آن Brek می گویند که مانند یک پیراشکی خمیری است که اغلب با پنیر٬ گوشت چرخ کرده یا اسفناج و بعضی اوقات با سیب زمینی یا سبزیجات یا حتی سوسیس و ژامبون داخل پیراشکی را پر می کنند.

بورک ترکیه خوشمزه ترین غذای ترکیه

هرکسی براساس ذائقه ای که دارد بورک را در میان وعده های مختلف استفاده می کنند و حتی بسیاری از نانوایی ها بورک را هنگام  صبحانه سرو می کنند و البته مشتریان بسیاری هم دارد. بورک یک غذای بسیار پرطرفدار است که در هر زمان می توان از آن استفاده کرد.

درادامه انواع و اقسام بورک را برای شما معرفی کنیم اینطوری شما می توانید بورک مورد علاقه ای خوتان را انتخاب و در یک میان وعده عالی آنرا نوش جان کنید.

شکل و ظاهر متفاوت از بورک، انواع اسنک بورک در ترکیه

بورک غذای است که علاوه براینکه شکل و ظاهر متفاوت دارد  و انواع و اقسام ترکیبات یا مواد داخل بورک هم متفاوت هست.

بورک یک غذای گران قیمت نیست و در همه ی رستوران های ارزان قیمت آنتالیا هم این غذای ساده اما خوشمزه سرو می شود و از غذای دلچسبی را نوش جان کنید.

بورک لقمه ای یا رول شده، ظاهری هیجان انگیز

متداول ترین نوع بورک که در بیشتر رستوران ها برای مشتریان سرو می شود بورک بصورت رولی است که در این حالت خمیر به شکل استوانه ای یا رولی درست می کنند و مواد مورد نظر را براساس چیزی که مشتری سفارش می دهد داخل خمیر رولی قرار می دهد.

خوشمزه ترین بورک ترکیه

بورک مثلثی، ظاهری متفاوت از بورک

شکل این خمر مانند سمبوسه است و با این تفاوت که خمیر اصلی آن یوفکا است و در دمای متفاوت و بالا پخته می شود.

بورک سلطنتی یا شاهانه

این بورک بصورت لایه لایه و  مستطیل شکل در یک ظرف بزرگ درست می شود و مانند لایه های لازانیا درست می شود که این موجب می شود مواد داخل آن به اندازه قرار گرفته شود نه کم نه زیاد. بورک سلطنتی را با توجه به مواد اولیه آن به عنوان یکی از خوشمزه ترین صبحانه های ترکیه نیز سرو می کنند.

خوشمزه ترین بورک ترکیه ای

بورک مارپیچ یا رولی شکل، از انواع بورک در فر

برای تهیه این بورک باید ابتدا بورک ها را بصورت رول درست کنیم البته نازک درست شوند و بعد از آن بصورت مارپیچ درست کنیم. برای اینکه بورک شکل بهتری بگیر در انتها آن را چند دقیقه ای در فر می گذارند.

بورک مارپیچ با گوشت

بوروک با توجه به ترکیبات داخل یوفکا

با توجه به ذائق هرکسی مواد داخل یوفکا را بصورت متفاوت داخل بوفکا پر می کنند و به دست مشتری می دهند. انواع از  بورک که براساس علامندی شما وجودداشته است در ادامه برای شما نوشته ایم.

بهترین و خوشمزه ترین بورک در ترکیه

بورک گوشت با طعم اصیل و واقعی

بورک یک غذای سنگین یا خیلی سبکی نیست اما وقتی از گوشت برای مواد داخلش استفاده می کنند این می تواند یک غذای باشد که شما را سیر کند و بعنوان یک وعده ای غذایی استفاده شود. مایعی که داخل خمیر بورک ریخت می شود مانند مایع ماکارونی است.

بورک گوشت و قارچ، بهترین بورک پنیری

همانطوری که از اسمش معلوم است غذای که با گوشت تازه بره و قارچ های نیمه پخته درست می شود و این یک ترکیب عالی از سبزیجات و گوشت است که جزء غذای سالم و بی نظیر است که برای افرادی که علاقه ای به قارچ دارند بسیار لذیذ می شود. در این بورک پنیرهای متفاوتی بنا به سلیقه غذایی نیز اضافه می شود که طعم آن را کاملا متفاوت می کند.

بورک اسفناج طعم متفاوت از سبزیجات

بورک اسفناج یک غذای بدون گوشت ترکیه ای است که طرفداران بسیاری دارد و یک غذای بسیار سبکی است که مناسب وعده های غذایی عصرانه است. با توجه به موادی که داخل  بورک هست همانند اسفناج و پنیر فتا طعم عالی را به خودش گرفته است و باب میل هر ذائقه ای می باشد.

بورک اسفناج و پنیر فتا

بورک مرغ، تجربه طعم لذیذ بورک استانبول

همانطوری که از نامش معلوم است، مواد داخل بورک را پر از مرغ با موادهای دیگر همچون روغن زیتون٬ ریحان٬ زیره و آویشن ترکیب شده است که طعمی کاملا متفاوت به خودش گرفته است.

بورک سیب زمینی تجربه طعم جدید و بیادماندنی

یک طعم عالی از ترکیب سیب زمینی و فلفل دلمه که داخل خمیر یوفکا ریخته می شود و پیاز را بصورت نگینی یا خلال خورد می کند و داخل یوفکا می ریزند که بورک را خوشمزه تر از قبل می کند. برای اینکه هنگام خوردن بورک سیب زمینی طعم عالی آنرا حس کنید پیشنهاد می کنیم در کنار آن ماست و ترشیجات خوشمزه ای را میل کنید.

بورک سیب زمینی و سبزیجات ترکیه ای

طرز تهیه بورک، چگونه بورک خوشمزه درست کنیم؟

خمیر یوفکا که به اسم فیلو هم معروف است علاوه بر اینکه در بورک در شیرینی های مانند باقلوا٬ پیراشکی و سمبوسه بسیار استفاده می شود. یوفکا یک خمیر بسیار نازک که با بکینگ پودر درست نمی شود بلکه از یک مایع خمیر با آرد مخصوصی که دار درست می شود.

و در انتها خوشمزه ترین بورک در ترکیه را امتحان کنید

بورک یکی از خوشمزه ترین غذا یا میان وعده به حساب می آید اما کدام یک از آنها خوشمزه است این دیگر بستگی دارد ذائقه شما دارد که چه چیزی را دوست دارید. اگر گیاه خوار هستید و علاقه ای به گوشت خوردن ندارید بورک اسفناج بهترین میان وعده به حساب می آید و لی اگر عاشق گوشت هستید بورک مرغ و گوشت مناسب ترین نوع غذا برای شما به حساب می آید.

آنتالیا رستوران های آنتالیا

نظرات کاربران

سلام بورک قارچ و گوشت٬ بورک سیب زمینی٬ بورک سلطنتی جز بهترین بورک ها در ترکیه است

    سلام ممنون از اینکه وقت گذاشتید و مقاله را خواندید.

سلام تو آنتالیا کدوم رستوران ها غذاها با قیمت مناسب غذا بخریم ؟

    سلام آنتالیا انواع و اقسام غذاهای محبوب دارد که علاقمندان بسیاری از اروپا و آسیا برای امتحان کرد به خودش جذب کرده است. اما اینکه از کجا با چه قیمت مناسبی غذا را بخرید پیشنهاد می کنم به مقاله مرتبط با ارزانترین رستوران های آنتالیا مراجعه کنید.

واای اصلا فکر نمی کردم بورک هم چند مدل داشته باشه. ممنون که تمام آنها رو معرفی کردید

    سلام وقت بخیر.
    ممنون که وقت گذاشتین٬ علاوه بر بورک غذاهای ترکیه ای دیگه هم نوشته شده پیشنهاد می کنم آنها را مطالعه کنید

سلام من چندوقته آنکارا زندگی میکنم ولی رستوران هارو نمیشناسم. رستوران با غذای غیر فست فودی معرفی می کنید؟