در سفر به ترکیه خرید استانبول کارت را فراموش نکنید

3900 بازدید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
خرید استانبول کارت در سفر به استانبول

اگر تا به حال به کشور ترکیه و شهر دو قاره ای استانبول سفر کرده باید، می دانید که هزینه رفت و آمد در سطح شهر استانبول بسیار بالا است. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می دهند از وسایل حمل و نقل عمومی در استفاده کنند. در این مقاله می خواهیم با استانبول کارت اعتباری ترکیه آشنا شویم که تقریبا به وسیله آن می توانید از تمام وسایل نقلیه شهر استانبول استفاده کنید و خودتان را به هر نقطه ای از شهر برسانید. در ادامه همراه ترک مگ باشید تا هر آنچه که درمورد کارت اعتباری استانبول نیاز است را بدانید.

استانبول کارت چیست؟

اگر بخواهیم استانبول کارت را به زبان خیلی ساده توضیح بدهیم باید بگوییم که شبیه همان کارت اعتباری مترو و بی آر تی در ایران است. استفاده از استانبول کارت گزینه بسیار خوبی برای صرفه جویی در زمان و هزینه رفت و آمد شما در سطح شهر استانبول است. پس اگر هزینه های سفر به اسانبول برای شما اهمیت دارد پیشنهاد می کنیم که حتما هنگام ورود به شهر زیبای استانبول یک استانبول خریداری کنید.

استانبول کارت برا چه وسایل نقلیه ای قابل استفاده است؟

مزیت کارت اعتباری استانبول این است که شما هر تعداد نفر هم که باشید یک استانبول کارت برایتان کافیست و فقط باید آن را به میزان مورد نیازتان شارژ کنید.

تاریخ انقضای استانبول کارت چقدر است؟

استفاده از استانبول کارت می تواند هزینه های حمل و نقل شما را بین ۳۰ تا ۵۰ درصد کاهش بدهد. خوشبختانه استفاده از استانبول کارت برای کسانی که در فاصله های نزدیک به استانبول سفر می کنند عالی است. زیرا شما می توانید بعد از هر بار سفر استانبول آن را نزد خود نگه دارید و در سفر بعدی آن را شارژ کنید. مدت انقضای این کارت از زمان خرید تا ۲ سال اعتبار دارد.

موارد استفاده استانبول کارت در سفر به ترکیه

استفاده از استانبول کارت در طول اقامت در شهر استانبول علاوه بر کاهش هزینه ها به شما امکان استفاده از بیشتر وسایل نقلیه را می دهد. در این صورت دیگر نیازی نیست هر بار در صف های طولانی بلیت منتظر بمانید. در ادامه موارد استفاده و وسایل نقلیه قابل پرداخت با استانبول کارت را می بینیم.

  • با استفاده از این کارت می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی نظیر مترو استانبول، تراموا، اتوبوس و انواع قایق و کشتی استفاده کنید.
  • از مزایای دیگر کارت استانبول این است که می توانید از جاذبه ها و موزه هایی که روی کارت مشخص شده اند رایگان بازدید کنید.
  • همچنین روی کارت تفریحات رایگانی تعریف شده است که می توانید در طول سفر استانبول به صورت رایگان از آن ها استفاده کنید.

قیمت استانبول کارت

استانبول کارت آبی چیست؟

در واقع استانبول کارت همان کارت های نارنجی رنگ است اما برخی از افراد به بلو کارت ها، استانبول کارت آبی می گویند. یکی دیگر از کارت ‌های اعتباری که می ‌توانید در استانبول استفاده کنید، کارت آبی یا بلو کارت است. این کارت به مدت ۳۰ تا ۱۸۰ روز اعتبار دارد. البته از آنجایی که این کارت شخصی شده، فقط یک نفر می ‌تواند از آن استفاده کند. اگر تصمیم دارید مدت طولانی در استانبول بمانید، می‌ توانید از بلوکارت استفاده کنید. قیمت بلو کارت در حدود ۲۰۰ لیر است.

از کجا استانبول کارت بخریم؟

یکی از راحت ترین و ساده ترین راه ها برای گرفتن کارت استانبول، تهیه آن از باجه های فروش در ایستگاه های حمل و نقلی مثل تمامی فرودگاه های استانبول، میدان تقسیم و امینونو است. در ابتدا شما یک بار هزینه خرید خود کارت به علاوه هر مبلغی که برای شارژ کردن بخواهید را پرداخت می کنید و برای دفعات بعدی فقط به اندازه مبلغ مورد نظرتان آن را شارژ کرده و تا مدت ها می توانید از آن استفاده کنید.

چگونه می توانیم استانبول کارت را شارژ کنیم؟

شما می توانید علاه بر شارژ کردن استانبول کارت در همان ایستگاه های فروش کارت اعتباری، آن را در برخی سوپر مارکت ها و مغازه ها لوازم جانبی موبایل خصوصا در اطراف میدان تکسیم نیز شارژ کنید. البته استفاده از دستگاه های مخصوص شارژ روش دیگر است که در هر ایستگاهی این امکان وجود دارد.

به طور کلی شما با در دست داشتن نقشه مترو استانبول و یک استانبول کار می توانید از سفر به استانبول لذت ببرید و به هر نقطه ای از شهر که دلتان می خواهد سفر کنید.

چگونه و از کجا استانبول کارت بخریم؟

ترفندی که باید در مورد استانبول کارت بدانید

همه به شما می گویند که اگر دسته جمعی با خانواده یا دوستانتان به استانبول سفر می کنید برای کاهش هزینه یک استانبول کارت بخرید و از آن استفاده کنید. اما ما به شما می گوییم که اگر می خواهید در طول روز به دفعات از وسایل نقلیه استفاده کنید بهتر است برای هر نفر یک استانبول کارت بخرید و آن را تا سفر های بعدی نزد خود نگه دارید. دلیل این امر برخورداری از تخفیف استانبول کارت است برای کاهش هزینه هاست.

اگر شما در بازه زمانی دوساعت بین ۳ تا ۵ بار از استانبول کارت خود استفاده کنید شامل درصد زیادی تخفیف می شود به طوری که هزینه سفر پنجم شما حتی به زیر ۱ لیر می رسد. اما اگر چند نفر از یک کارت استانبول استفاده کنند این تخفیف فقط برای یک نفر محاسبه می شود و بقیه اعضا با همان مبلغ عادی سفر می کنند. پس اگر قصد دارید در بهترین زمان سفر به استانبول وارد این شهر شوید و در عین لذت بردن از خرید و فستیوال های استانبول هزینه خود را به حداقل برسانید بهتر است به این نکات اقتصادی توجه کنید.

استانبول راهنمای سفر به استانبول

نظرات کاربران