با ۶ تا از بازارهای ارزان آنتالیا آشنا شوید

5406 بازدید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
مراکز خرید ارزان در آنتالیای ترکیه

همیشه گشت و گذار در محله یا مراکز قدیمی و سنتی هرکشوری یک هیجان خاصی را به ما منتقل می کند. حس نوستالژی٬ حال و هوای قدیمی و آرام بودن به تمام آدم ها دست می دهد. قدم زدن و دیدن بازارها یک حال و هوای خاصی دارد که چنین تصوری داریم که در زمان قدیم (عثمانی) هستیم.
یکی از چیزهای که بیشتر از همه آن حس را منتقل می کند بازارهای ارزان یا همان محلی یک شهر یا استان است.
آنتالیا یکی از همان شهرهای گردش‌پذیری است که سالیانه مسافران و گردشگران زیادی را درون خودش جای می دهد و می توانید با دیدن جاهای تاریخی و جذاب لذت چند صدبرابری داشته باشید. اما خب تفریح ما ایرانی ها یکسرش به بازار و مراکز خرید می رسد. به همین دلیل در این متن برای افراد علاقمند به خرید از بازار, می خواهیم بازارهای ارزان را برای شما معرفی کنیم. با ما همراه شوید و لذت چندصدبرابری از بازارهای ارزان آنتالیا ببرید.

بازارهای ارزان آنتالیا٬ قیمت ارزان اما کیفیت بالا

اگر به قصد خرید به آنتالیا سفر کردید باید این را به شما بگوییم که بهترین جا برای خرید را انتخاب کردید. بهترین و ارزان ترین مراکز خرید آنتالیا به تعداد معدودی وجود دارد که می توانید هرچیزی را باب سلیقه یتان خریداری کنید.
اما در این مقاله قصد نداریم اصلا در مورد این مرکز خریدهای ارزان صحبت کنیم بلکه می خواهیم در مورد بازارهای ارزان در آنتالیا حرف بزنیم. تمام ویژگی های عالی که حس خوب منتقل می کند را برای شما خواهیم گفت.

مناطق فروش اجناس ارزان در آنتالیا

1- آنتالیا بازار٬ معروف ترین بازار خیابانی آنتالیا

یکی از محبوب ترین بازارهای روز آنتالیا٬ آنتالیا بازار که به ارزان ترین بازارهای استان های آنتالیا معروف است. این بازار بعنوان یکی از بهترین مکان های تاریخی که حدود صدسال قدمت دارد شناخته شده است. افراد بسیاری از مردم محلی و غیر محلی برای خرید و حتی بازدید به این مکان حیرت انگیز می روند تا اجناسی که باب میلشان است را خریداری کنید.
بیشتر مسافران و گردشگران وقتی به آنتالیای ترکیه سفر می کنند اولین سوالی که می پرسند اینکه از آنتالیا چی بخریم؟ وارد بازار آنتالیا شوید اینقدر که اجناس عالی در این بازار وجود دارد که بدون هیچ فکری خرید مورد نظر خودتان را انجام می دهید. البته باید این نکته را بگوییم که تمام اجناس در آنتالیا بازار با کیفیت و قیمت مناسبی دارد.

2- بازار بزرگ آلارا٬ بهترین بازار از نظر مشتریان

اکثر افرادی که از بازار آلارا خرید کرده اند٬ رضایت کامل از نظر قیمت و کیفیت داشته اند. در اینجا به کسانی که می پرسند خرید آنتالیا چطوره؟ باید گفت که انواع و اقسام بازار در آنتالیا وجود دارد که یکی از بزرگترین و بهترین آن بازار بزرگ آلارا است.
اگر به خیابان اوورکالار ترکیه بروید بازار آلارا را از نزدیک خواهید دید. بازاری با متراژ بالا که اجناس با کیفیت و ارزان قیمتی در این بازار برای فروش گذاشته شده است.

معروف ترین بازار در آنتالیا

۳- بازار مناوگات٬ بهترین بازار سنتی آنتالیا

بازار سنتی تجریش رفته اید؟ مناوگات یکی از همان بازارهای است که شباهت بسیاری به بازار بزرگ تجریش تهران دارد و می توانید آن حس نوستالژی بودن را از نزدیک حس کنید. مناوگات بعنوان یکی از بهترین بازار سنتی آنتالیا شناخته شده است و افراد بسیاری از داخل یا بیرون شهر به این بازار می روند.
اجناسی که در این بازار وجود دارد کیفیت عالی دارند اما نه به اندازه ی که در بهترین مراکز خرید آنتالیا وجود دارد شاید کمی کیفیت پایین تری دارد. اما قیمت کاملا مناسبی دارند و می توانید تمام مواردی که در لیستتان نوشته اید را خریداری کنید.

معروف ترین بازار سرپوشیده سنتی آنتالیا

۴- بازار بزرگ خیابان جمهوریت آنتالیا٬ بزرگترین بازار سنتی

خیابان جمهوریت یک خیابان بزرگ در شهر آنتالیا است که بساط فروش همیشه برپا است. همچنین جمهوریت٬ خیابانی مملو ازفروشگاه های لباس و عینک است٬ با اینکه برند نیستند اما کیفیت عالی دارند. اکثر مسافران که از این بازار سنتی خریده کردند راضی هستند٬ پس می توانید با خیال راحت خرید منحصربه فرد خودتان را انجام دهید.
اگر از مرکز خرید مارک آنتالیا خرید کرده باشید و به بازار بزرگ جهوریت هم آمده باشید متوجه می شوید که می توانید تمام اجناس را به نصف قیمت خریداری کنید. اما جمهوریت مانند مارک از تمام فروشگاه شان نمی توانید اجناس با کیفیت خریداری کنید.
آدرس: ترکیه٬ آنتالیا٬ مراد پاشا٬ر خیابان کاظم اوزالپ٬ خیابان جمهوریت

معروف ترین بازار ظروف سنتی در آنتالیا

۵- بازار قدیمی آنتالیا (iKi Kapili Han)٬ بازار سنتی ترکی

اگر به کشورهای آسیایی یا بخشی از اروپایی سفر کرده باشید با بازارهای قدیمی که در بعضی از خیابان ها برپا می شود روبرو خواهید شد. از قرن ها پیش بازار در خیابان یا مراکز اصلی شهر توسط تاجران برپا می شد. اما کم کم تاجران جای خودشان را به افراد محلی داده اند. به همین دلیل وقتی به این بازارها بروید کمتر با افراد پولدار روبرو خواهید شد.
اگر قصد خرید در سفر به آنتالیا دارید پیشنهاد می کنم به بازار قدیمی سر بزنید و خرید متناسب با بودجه ای که دارید را خریداری کنید. بیشترین جنسی که در این بازار بفروش می رسد منسوجات محلی٬ جواهرات طلا و نقره است.
همیشه در همه ی بازار ها فروشندگانی وجود دارند که می خواهند سر مشتری را کلاه بزارند و در بازار قدیمی چنین اتفاقاتی می افتد. یک توصیه که هرگز فراموش نکنید و اینکه هیچ وقت به فروشندگان نگویید که چقدر پول همراهتان هست. یک شعار خیلی جالبی هم دارند و آن این است که بیایید با هم “ مذاکره” کنیم٬ گول حرف آنها را نخورید.

۶- بازار دگو گاراجی٬ باشکوه ترین بازار قدیمی آنتالیا

هنگامی که در بازار دگو گاراجی قدم می زنید٬ بهترین و خوشبوترین عطرها از چای٬ قهوه و ادویه جات استنشاق می کنید. دگرگاراجی در وسط شهر آنتالیا قرار دارد و خوش مسیرترین راه را برای رسیدن به این بازار است. اگر وسایل دیگری مانند کالاهای پنبه ای یا محصولات چرمی مانند کیف پول٬ کمربند و کت را می توانید خریداری کنید. همچنین ظروف سرامیکی و سوغات متناسب حال و هوایتان را می توانید خریداری کنید.
تجربه خرید از آنتالیا در بازارها قدیمی می توانید بدست بیاورید٬ اما همیشه برای همه این تجربه عالی نیست و می تواند کمی نظرات تغییر کند.

معروف ترین بازار ادویه آنتالیا

سخن آخر

سفر همیشه گردش و تفریح نیست. خرید کردن هم یکی از چیزهای که باید جزء لیستتان قرار دهید. اما از کجا خرید کنید مهم است. بازارهای ارزان یا مراکز خرید؟ افرادی هستند که خرید کردن در مراکز خرید را ترجیح می دهند اما افرادی هم هستند که دوست دارند که از بازار خریدشان را انجام دهند. بازار هم یکی از همان گزینه های نابی است که می توانید خرید با کیفیتی انجام دهید.در آنتالیا٬ بازارهای زیادی وجود دارد اما ۶ تا از آنها پرطرفدار هستند از جمله آنها دگوگاراجی٬ بازار قدیمی آنتالیا٬ خیابان جمهوریت٬ بازار مناوگات٬ بازار بزرگ آلارا و آنتالیا بازار که جزء بهترین ها حساب می شود.

آنتالیا مراکز خرید آنتالیا

نظرات کاربران