بهترین سینماهای آنتالیا٬ و در دنیای سینمایی آن چه خبر است؟

34544 بازدید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
بهترین سینماهای آنتالیا

قصد سفر به ترکیه را دارید؟ حق دارید! این کشور یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای مردم سراسر جهان است و قرار داشتن در رتبه ششمین کشور پرگردشگر دنیا گواهی به جذابیت این کشور برای گردشگران در سراسر جهان است. دلایل زیادی وجود دارد که ترکیه را به اولین مقصد گردشگری ایرانیان تبدیل کرده است. اگر از مواردی مثل نزدیکی ترکیه و ارزش پول ترکیه بگذریم وجود امکانات تفریحی و مکان های دیدنی بی نظیر در سراسر شهرهای این کشور ترکیه را به بهترین مقصد گردشگری ایرانیان تبدیل کرده است. اما از میان تمام شهرهای ترکیه آنتالیا را می توان به عنوان یکی از بهترین شهرهای ترکیه در نظر گرفت.

آنتالیا یک شهر توریستی تمام عیار است. در این شهر زیبا می توانید از آثار تاریخی به جا مانده از دوران باستان دیدن کنید، از سواحل آنتالیا لذت ببرید و در مکان های تفریحی حسابی تفریح کنید. در مجموع آنتالیا را می توان به عنوان هالیوود ترکیه در نظر گرفت. یکی از رایج ترین تفریحات ایرانیان در سفر به کشورهای خارجی تماشای فیلم های روز دنیا در بهترین سینماهای کشورهای مختلف است.

در ادامه توضیحات جالبی در مورد این شهر ارائه می دهیم و بهترین سینماهای آنتالیا را به شما معرفی می کنیم.

در آنتالیا و دنیای سینمایی آن چه خبر است؟

آنتالیا، در حال تبدیل شدن به شهر سینمایی

اوایل سال ۹۶ بود که شهردار آنتالیا رسما اعلام کرد این شهر در حال تبدیل به شهر سینمایی است. گویا در این شهر استودیوهای فیلمسازی حرفه ای، شبیه آنچه در هالیوود وجود دارد ساخته شده است.

ظاهرا قرار است در این شهرهای سینمایی بزرگ دانشگاه های سینمایی هم تاسیس شود تا علاقه مندان به این حرفه در این دانشگاه ها برای ورود به حرفه سینما تربیت شوند.

این اخبار نشان می دهد که سینما در کشور ترکیه و به خصوص در شهر آنتالیا جایگاه ویژه ای دارد. در ادامه لیستی از سینماهای موجود در این شهر زیبا به شما ارائه می دهیم. سپس بهترین سینماهای آنتالیا را به طور کامل معرفی می کنیم.

آنتالیا، در حال تبدیل شدن به شهر سینمایی

لیست سینماهای آنتالیا

 • Cinemaximum
 • Cinema Pink
 • Cinetime Sinemalari
 • Cinemasal Sinemalari
 • Cinebonus Migros
 • AFM Laura
 • Deepo
 • Megapol
 • Multiplex Isiklar
 • Plaza
 • Prestige
 • Multiplex Kemer
 • Multiplex

لازم به ذکر است که تمام این سینماها از بهترین و مدرن ترین امکانات برخوردارند. امکانات و صندلی های این سینماها در وضعیت بسیار خوبی قرار دارند.

همچنین در بیشتر این سینماها علاوه بر فیلم های ترکیه ای فیلم های بین المللی نیز اکران می شود. سینماهایی که فیلم های بین المللی را اکران می کنند معمولا از زیر نویس انگلیسی برخوردارند. سینما رفتن در آنتالیا نسبت به شهرهای اروپایی هزینه چندانی برایتان نخواهد داشت و می توانید از بهترین سینماهای آنتالیا با بهترین قیمت بهره ببرید.

در این شهر شبیه آنچه در ایران رواج دارد باید بعد از تهیه بلیط در صندلی مختص به خود مستقر شوید تا فیلم پخش شود.

لیست سینماهای آنتالیا

بهترین سینماهای آنتالیا کدام‌اند؟

 • Cinemaximum: سینماکسیموم را می توان بهترین سینمای آنتالیا در نظر گرفت. این سینما علاوه بر آنتالیا در دیگر شهرهای این کشور نیز سینماهای بسیار خوبی دارد. سالن های این سینما در آنتالیا از امکانات بسیار خوبی برخوردارند و در رده مدرن ترین سالن های سینماهای ترکیه قرار دارند. مهمترین ویژگی سینماهای Cinemaximum قرار داشتن آن ها در مکان های پرتردد و پرطرفدار است. دو سالن سینمای این مجموعه نیز در فروشگاه میگروس آنتالیا (Migros) و مرکز خرید Mark Antalya قرار گرفته اند. هر دو سینما از تعداد زیادی سالن های سه بعدی و دو بعدی برخوردارند، اما متاسفانه خبری از سالن های ۴ بعدی، IMAX و VIP در این سینماها نیست، اما می توانیم قول بدهیم که با دو مورد از بهترین سینماهای ترکیه رو به رو خواهید شد.
 • Cinema Pink: اگر به فضاهایی که تلفیقی از هنر و مدرنیته هستند علاقه دارید، مجموعه سینماهای پینک در سراسر ترکیه می توانند توجه شما را جلب می کنند. سالن سینما پینک در شهر آنتالیا هم به عنوان یکی از بهترین سینماهای آنتالیا محسوب می شود. سالن های این سینما فضایی هنری دارند که در ترکیب با تکنولوژی های روز به محلی جذاب برای تماشای فیلم تبدیل شده اند. سینما پینک در آنتالیا در دو نقطه در دسترس است. یکی از آن ها در مرکز خرید Shemall و دیگری در مرکز خرید Terracity قرار گرفته است. در هر دو شعبه می توانید در سالن های VIP و دو بعدی فیلم های روز دنیا را با زبان اصلی مشاهده کنید. در این سینما هم خبری از سالن های IMAX نیست. این سینما هم با قرار گرفتن در مراکز خرید مشهور آنتالیا این فرصت را برای گردشگران فراهم کرده اند که در کمترین زمان بتوانند هم به خرید بروند و هم به تماشای فیلم های روز دنیا در بهترین سینماهای استانبول بپردارند.
سینما پینک - از بهترین سینماهای ترکیه
 • Cinetime sinemalari: اگر می خواهید تجربه تماشای فیلم در سینماهای VIP را داشته باشید به این سالن بروید. این سینما که در مرکز خرید اوزدیلک پارک قرار گرفته دارای چند سالن دو بعدی و سه بعدی است که برای هر دو نوع سالن های VIP هم در نظر گرفته شده است. سالن های VIP این سینما تجربه لذت بخشی را برایتان قراهم می کنند.

و در انتها با رفتن به بهترین سینما در آنتالیا سفرخاطره انگیزی را تجربه کنید

هر کشوری دارای فرهنگ خاص خودش هست و برای نشان دادن آن فرهنگ از انواع رسانه ها استفاده می کنند. یکی از آنها سینما است که با ساختن فیلم های موضوعی کمک می کنند تا یک کشور شناخته شود.  در این مقاله سعی شده است که در مورد بهترین سینماهای شهر آنتالیا صحبت کنیم. اما اگر علاقه دارید که به دیگر مکان های تفریحی در آنتالیا بروید و یک سفرعالی برای خودتان بسازید پیشنهاد می کنم مقاله مرتبط با آن را حتما مطالعه کنید.

آنتالیا مکان های تفریحی آنتالیا

نظرات کاربران