سیمیت ترکیه٬ خوشمزه ترین و بهترین نان در آنتالیا

5413 بازدید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
سیمیت ترکیه

ترکیه مرکز تمام خوشمز ه های دنیا است پیشنهاد می کنم اگر به ترکیه مخصوصا شهر آنتالیا سفر کرده اید٬ خوشمزه های آنتالیا را امتحان کنید مخصوصا نان سیمیت ترکیه که جز بهترین و خوشطعم ترین نان های دنیا به حساب می آید. در ادامه با ما همراه شوید.

آنتالیا٬ شهر شگفتی های‌ ترکیه

شهرساحلی آنتالیا یکی ازبهترین شهرها برای گردش و تفریح است که سالانه مسافران و گردشگران زیادی وارد این شهر می شوند. اما آنتالیا یکی از قدیمیترین استان ترکیه است که شهر آنتالیا مرکز آنتالیا می شود. شهر آنتالیا بعنوان هشتمین شهر محبوب در ترکیه شناخته شده ست.

آنتالیا در یک دره بسیار بزرگ در بین کوه های تاروس قرار گرفته است که حدود مساحت شهر آنتالیا ۱۴۱۷ کیلومتر مربع است و از سطح دریا هم حدود ۳۵ متر فاصله دارد. آنتالیا از شمال به شهر بوردور و از سمت شرق به شهر سریک و قسمت غربی به شهر کورکوتلی و جنوب غربی به منطقه کمر استان آنتالیا منتهی می شود.

آنتالیا محبوب ترین شهر ترکیه

این شهر در مرکزیت قرار دارد و بهترین ویژگی که دارد این است که می توان علاوه بر گشتن در شهر آنتالیا می توانید به اطراف شهر هم بروید و  از مناظر آن لذت ببرید.

آنتالیا یکی از همان شهرهای است که عاشقان شکم می توانند لذت بسیاری ببرند. شهری پر از غذاهای خوشمزه و متنوع است. دسر و شیرینی های با طعم های عالی که هرگز در هیچ کجای دنیا آنرا امتحان نکرده اید. با خوردن غذاهای ترکیه ای با طعم های مدیترانه ای آشنا می شوید و هیچ وقت هم  فراوش نخواهید کرد.  و از همه خوشطعم تر و  لذت بخش تر انواع نان های که در آنتالیا وجود دارد. سیمیت ترکیه از آندسته لذیذترین نان های ترکی به حساب می آید که طرفداران بسیاری دارد. پیشنهاد می کنم در ادامه همراه ترک مگ شوید تا خوشمزه را بصورت کامل توضیح بدهیم.

سیمیت ترکیه٬ طعم هیجان انگیز نان درشهر آنتالیا تجربه کنید

هرشهر یا کشوری دارای نان های خوشمزه و خوشطعم است که تنها مخصوص آن شهر یا کشور می باشد و طعم مختص به خودش را دارد. نان شیرمال٬ سنگکگ٬ بربری٬ کلانه و ساج تنها مخصوص ایران است و هیچ کجای دنیا نمی توانید پیدا کنید.

نان سیمیت ترکیه

سیمیت  ترکیه هم یک نوع نان ترکیه است که جزء پرطرفدارترین و محبوب ترین نان ها درآنتالیای ترکیه می باشد که طعم خاصی هم دارد.گردشگران زیادی هنگام ورود به شهر آنتالیا اولین چیزی  که می خرند سیمیت ترکی است اینطوری می خواهند طعم نان ترکی فراموش نکنید و طعم آنها را زنده کنند.

سیمیت یک نون بسیار خوشطعم که بافت نسبتا خشکی دارد که می توانید از فروشگاه های آنتالیا و همچنین می توانید روی چرخ دستی کنار خیابان هم خریداری کنید. این نان به عنوان یک میان وعده که با پنیر و شیره خرما یا انگور می خورند.

طرز تهیه نان سیمیت ترکیه

نان سیمیت یکی از بهترین ها خوشمزه های ترکیه است که اگر شما یکبار هم به ترکیه سفر کرده باشید و سیمیت ترکیه را امتحان کرده باشید٬ علاقمندید که چندین و چندبار طعم این نان را امتحان کنید. اما اگر دسترسی به این خوشمزه ندارید پیشنهاد  میکنم طرز تهیه این نان را یاد بگیرید.

سیمیت٬ بهترین و خوشمزه ترین نان ترکیه

موادی که برای این نان لازم است که استفاده کنید٬ ترکیبی از شیر٬ شکر٬ مایه خمیر٬ روغن مایه٬ نمک٬ آرد٬ شیر انگور یا شیر خرما٬‌ آب رقیق شده و تخم کنجد و سیاه دانه است.

چطوری این مواد را با هم ترکیب کنید تا خوشمزه شود؟

شکر و مایه خمیر را باهم ترکیب کنید و سپس شیر ولرم را قاطی این ترکیب کنید ٬ حدود ۴ دقیقه مواد را در یکجای ثابت و خشک قرار دهید. اگر بیشتر از این زمان بگذارید بماند بوی ترشی و مخمری به نان خواهد گرفت و طعم اصیل را نخواهد.

یک ظرف دیگری هم  داشته باشید برای اینکه مقداری روغن مایع بریزید مابقی آنرا با شکر قاطی کنید و سپس خمیری که از قبل آماده کرده اید به آن اضافه کنید اینطوری یک خمیر نرم و ترد را آماده کردید.

طرز تهیه نان سمیت ترکیه

یک میزی آماده کنید و آرد برروی میز بپاشید و خمیر را با آرد قاطی کنید و حدود ۵ دقیقه خمیر را ورز دهید تا خودش را بگیرید. کمی روغن در کف ظرف بریزید (ظرف بزرگتر از خمیر باشد) سپس روی آن سلفون بکشید و حدود ۵۰ دقیقه در یک فضای نسبتا گرم و مرطوب قرار دهید.

بعد از آن خمیرها را مانند چانه های به اندازه یک پرتغال متوسط درست کنید و برای ورود به تنور آماد کنید. و سپس هرکدام از چانه ها را مانند یک رشته در بیارید و تاب دهید و در انتها آنرا به هم متصل کنید و و روی سینی که آرد روی آن پاشیده باشید بگذارید.

و برای خوش طعم کردن این نان روی آن شیره رقیق شده بریزید و دانه های کنجد هم بپاشیدو به مدت ۳۰ دقیق داخل فر بگذارید.

نکته مهم : برای اینکه نان ها خشک نشوند از یک پارچه دولای که با آب خیس شده اند استفاده کنید و با احتیاط روی نان ها قرار دهید. فر در دمای ۲۰۰ درجه قرار دهید.

با انواع نان سیمیت آشنا شوید

  • نان سیمیت ساده
  • نان سیمیت مغزه دار
  • نان سیمیت شیره دار
  • نان سیمیت کره ای
  • نان سیمیت شکلاتی

طرز تهیه سیمیت بدون فر  چگونه است؟

فراموش نکنید بعضی از غذاها را نباید بدون فر یا تنور درست کنید٬ سیمیت یکی از بهترین غذاهای ترکیه به حساب می آید البته بعضی ها از غذاها را به عنوان یک میان وعده نوش جان می کنند. و اینرا باید بگوییم نان سیمیت را نمی توان بدون فر یا تنور پخت. این جواب بسیاری افراد است که می پرسند سیمیت را بدون فر هم پخته می شود یا نه؟

و در انتها نان سیمیت بهترین سوغاتی شهر آنتالیا همیشه به یاد داشته باشید

بورک ترکیه یکی از بهترین و خوشمزه ترین پیش غذاهای در آنتالیاست که طرفداران بسیاری هم دارد اما بجز بورک یکسری خوشمزه های دیگری هم مانند نان سیمیت ترکیه هم وجود دارد و می توانید بعنوان سوغاتی برای دوستان یا خانواده یتان بیاورید. اما یادتان باشد  این نان را در بسته بندی ها خریداری کنید تا خشک نشود.

خوشمزه های ترکیه تمامی ندارند و برای اینکه با تمام بهترین غذاهای ترکیه آشنا شوید پیشنهاد می کنم به صفحه مربوط بروید و بصورت روزانه در مورد غذای های ترکی مطلب نوشته می شود. اگر نظری دارید لطفا برای ما کامنت بگذارید.

آنتالیا رستوران های آنتالیا

نظرات کاربران