۳ تا از بهترین مدارس آمریکایی در شهر استانبول

9262 بازدید
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
بهترین مدارس آمریکایی در استانبول

هر پدر و مادری علاقمنداست که فرزندانش در بهترین مراکز آموزشی با متدروز در دنیا تحصیل کنند. اما مشکلی که دارند نمی دانند کجا تحصیل کنند؟ کدام مدارس عالی هستند؟ در ایران یا خارج از ایران آموزش ببینند؟

تصمیم گرفتن برای والدینی که در ایران هستند و می خواهند فرزندانشان را برای ادامه تحصیل به کشور دیگر بفرستند بسیار سخت هست. همچنین افرادی که می خواهند برای آینده فرزندانشان به کشور دیگری اقامت کنند سردرگم هستند که کشورهای نزدیک بروند یا قاره دیگر مهاجرت کنند! ما پیشنهاد می کنیم که به کشور ترکیه مهاجرت کنند. به دلیل اینکه ترکیه جزو یکی از کشورهای پیشرفت که با کشورهای اروپایی از نظر آموزشی مطابقت می کند. همچنین این کشور در همسایگی ایران قرار دارد.

شهر استانبول ترکیه دارای مدارس بین المللی است و تمام افرادی که در آنجا تدریس می کنند در کشورهای اروپایی و آمریکایی تربیت شده‌اند. همچنین مدارس آمریکایی بسیاری در این شهر ساخته شده اند که افراد مختلف با فرهنگ ، آداب و رسوم گوناگون در آنجا بتوانند درس بخوانند. اگر علاقمند هستید بهترین مدارس آمریکایی در شهر استانبول بدانید کدامند ادامه مقاله را بخوانید.

شرایط تحصیل در مدارس آمریکایی

برای رشد و توسعه فرزندمان بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم، تحصیل در بهترین مدارس است. در شهر استانبول مدارس بین المللی زیادی وجود دارد و هرکدام از آنها شرایط متفاوتی برای تحصیل در نظر گرفته اند.

مدارس آمریکایی شهر استانبول

همچنین سیستم آموزشی کشور ترکیه به گونه ای است که برخی از دروس آمریکایی و بریتانیایی را در دروس خود گنجانده اند و این سبب شده است که علاقه به تحصیل در این کشور هر روز بیشتراز قبل شود. سیستم آموزشی در کشور به این صورت است که دو تا ۴ سال برای ابتدایی و همچنین ۴ سال برای دوره متوسط در نظر گرفته شده است.

شروع مدارس برای دانش آموزن ابتدایی از ۶ سالگی است و اگر قصد دارید فرزندان خودرا از ابتدایی به مدارس ابتدایی بفرسید باید از چندسال زودتر اقدام به برنامه ریزی کنید تا آنها یکسال عقب نیافتند.

هزینه تحصیل در مدارس بین المللی استانبول

اما پیشنهاد می کنیم که فرزندان خود را برای ادامه تحصیل از دوران دبیرستان به شهر استانبول بفرستید. شرایط تحصیل در ترکیه  از مدرسه به مدرسه دیگر بسیار متفاوت است و همچنین هزینه تحصیل  براساس امکاناتی که دارد گران تر خواهد بود.

دانش آموزان باید در طول دبیرستان درس های همچون ریاضی، علوم، انگلیسی،مطالعات اجتماعی، تربیت بدنی، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، هنر و موسیقی بگذرانند، اینگونه می توانند مدرک دیپلم خود را دریافت کنند. اگر علاقمند هستید با مدارس آمریکایی شهر استانبول در سطوح مختلف آشنا شوید پیشنهاد می کنم حتما ادامه مقاله مطالعه کنید.

بهترین مدارس آمریکایی در ترکیه

مدارس بسیاری در شهر استانبول برای درس خواندن وجود دارد اما در ادامه بهترین مراکز تحصیلی در این شهر را برای شما معرفی می کنیم.

۱- مدرسه آمریکایی سفیر در شهر استانبول

در این مدرسه باید دانش آموزان برای دریافت مدرک دیپلم آمریکایی یکسری دروس از جمله ریاضی، علوم، انگلیسی، مطالعات اجتماعی،عربی، مطالعات اسلامی، تاریخچه اسلام، تربیت بدنی، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، هنر، موسیقی و زبان سوم مانند ترکی را  بگذرانند.

مدرسه آمریکایی سفیر در استانبول

یکسری برنامه های آموزشی برای یادگیری مهارت و مفاهیم در این مدرسه ارائه می دهند تا تمام دانش آموزان بتوانند آزمون های ورودی  SAT و TOFEL در اکثر کالج ها در ایالات متحده آمریکا و کانادا انجام دهند.

مدرسه بین المللی سفیر یک برنامه براساس استانداردهای آمریکایی ارائه می دهد و در عین حال موضوعات اسلامی را به زبان عربی و انگلیسی تدریس می کنند. همچنین زبانهای انگلیسی، عربی و ترکی هم آموزش می دهند. تمام این برنامه ها به صورت منعطف طراحی شده است  که افراد مختلف در سراسر دنیا با فرهنگ و آداب مختلف بتوانند در این محل تحصیل کنند.

تلاش برای برطرف کردن چالش ها در مدرسه آمریکایی

  • اجازه ورود برای دانش آموزان و معلمان با فرهنگ های متفاوت
  • داشتن معلمان واجد شرایط به ویژه به زبان انگلیسی
  • آموزش سه زبان انگلیسی، ترکی و عربی
  • فراهم کردن امکانات مورد نیاز مدرسه
  • حمایت از والدین و کارکنان ساکن در ترکیه

۲- مدرسه آمریکایی الکسا، از مدارس بین المللی ترکیه

این مدرسه توسط وزارت آموزش و پرورش مصر در سطوح مختلف راه اندازی شده است. برنامه های درسی بصورت پیوسته تا مقطع دبیرستان است. پس از گذراندن دوره ها به شما مدرک دیپلم آمریکایی اعطا داده می شود. مدرکی برای دریافت دیپلم دریافت خواهید کرد از طرف موسسه AdvanCed که معتبرترین موسسه است.

طراحی مدرسه مدرن و هدفمند ساخته شده است که دارای دو ساختمان چهار طبقه است و پشت ساختمان یک استخر بزرگ برای ورزش و تفریح دانش آموزان احداث شده است. این مدارس اصلا برای ورود به دانشگاه و نوع تست زدن تمرکز نمی کنند بلکه برروی تفکر انتقادی، تحلیل و توسعه کل فرد تاکید و آن ها را با هنر و زندگی آشنا می کنند. به همین دلیل است که تعداد زیادی از دانش آموزان این مدرسه، به دانشگاه های طراحی ترکیه علاقه مند هستند.

مدیران این مدرسه هرگونه تدریس بصورت خصوصی را ممنوع کرده اند و تمام آموزش ها بصورت جمعی باید انجام بگیرد. یک نکته خیلی مهم افرادی که از این مدرسه مدرک  آمریکایی ASA را دریافت کرده اند می توانند در دانشگاه های کانادا، آمریکا، مصر و اروپا ادامه تحصیل دهند.

مدرسه الکسا، مدرسه بین المللی در ترکیه

امکانات پیشرفته مدرسه آمریکایی الکسا در استانبول

مدرسه آمریکایی الکسا دارای آزمایشگاه های پیشرفته علمی برای زیست شناسی، شیمی و فیزیک فراهم کرده است و تمام افراد علاقمند می توانند با انجام کارهای عملی در این آزمایشگاه ها پیشرفت خود را تضمین کنند. کارگاه های کامپیوتر برای ۱۶ نفر طراحی شده است تا افراد بتوانند بصورت عملی زیر نظر استاد موردنظر کارهای خود را پیش ببرند.

همچنین یکسری دوره‌های آموزشی پیشرفته برای افراد علاقمند به زبان انگلیسی، شیمی، زیست شناسی، حسابداری و فرانسوی در نظر گرفته اند. مدرک ASA با SAT را با یکدیگر ادغام کرده اند.

الکسا مشاوره حرفه ای برای رفتن به کدام دانشگاه یا کالج را به دانش آموزان ارائه می دهد. برنامه های ویژه ای برای به چالش کشیدن دانش آموزان دارد به این صورت آنها یادمی گیرند که چگونه با مشکلات کناربیاییند.

یک مورد دیگری که به چشم میاد اندازه کوچک کلاس ها است که این مسئولان مدرسه به این معتقد هستند که هرچقدر کلاس ها کوچکتر باشند معلم این اجازه را دارد که نیازهای فردی و آکادمیک دانش آموزان را برطرف کند.

۳- مدرسه آمریکایی Üsküdar در استانبول

در ابتدا این مدرسه توسط یک تیم آمریکایی در شهر استانبول تاسیس شده است. کاربری این ساختمان به نهاد بهداشت آموزش و پرورش منتقل شد. یک مدرسه کاملا دخترانه در شهر استانبول ترکیه است.

بهترین مدرسه آمریکایی Üsküdar در شهر استانبول

تمام معلم های این مدرسه دارای مداراک عالیه از دانشگاه های آمریکا هستند و همچنین دوره های تربیت معلم خود را زیر نظر اساتید برجسته از کشورها اروپایی و آمریکایی گذراننده اند.

در سال های اخیر امکانات بسیاری را به این مدارس اضافه کرده اند، آنها شامل موارد زیر می گردد:

  • حمایت از والدین و راه اندازی بنیاد بهداشت و آموزش و پرورش
  • سالن ورزش
  • بازسازی سالن بوکر
  • راه اندازی سالن ریاضی و ساخت کامپیوتر

 و در انتها انتخاب بهترین مدرسه آمریکایی

در متن بالا ۳ تا از بهترین مدارس آمریکایی در شهر استانبول را برای شما معرفی کرده ایم. براساس نیازهای که دارید می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید و در ثبت نام خود را در آنجا انجام دهید. اما اگر می خواهید بدانید برای اقامت باید چگونه اقدام کنید در مجله ترک مگ یک مقاله با موضوع  چگونه ویزای تحصیلی در دانشگاه های استانبول بگیریم  نوشته شده است و پیشنهاد می کنم این مقاله را حتما مطالعه کنید.

استانبول تحصیل در استانبول

نظرات کاربران

سلام من شایان و می خواستم هزینه ی تحصیل در مدرسه ی uskudur رو برای خودم که ۱۵ ساله هستم به صورت دقیق بدون تا بتونیم با شما همکاری کنیم ضمنا بین استانبول و تهران در رفت وآمد هستم و در استانبول خانه داریم

شرایط ورود به دبیرستان آمریکایی ها چیست؟
شهریه چقدر است؟
آیا کلاسها به زبان انگلیسی است؟

سلام ببخشید می خواستم بدونم کدوم محله استاتبول برای زندگی بهتره؟
یه جایی که هم هزینه ش متوسط باشه هم از نظر فرهنگی خوب باشه
ممنون میشم راهنماییم کنید